Kategori
Teknoloji
Proje Etiketleri
aktivite, düşünce gücü, mindgames, neuroball, neuroland, neurosky
Proje Detayı

Düşünce gücü ve odaklanmayla cisimleri hareket ettirmek veya objelerin tepki vermesi üzerine kurulu çeşitli aktivite, oyun ve mecralar.

Elli5 Reklamcılık tarafından gerçekleştirilen ve Teknolojik İşler Ofisi tarafından donanım ve programlaması yapılan “NeuroLand” Hermes Creative, ICSC ve SABRE EMEA INNOVATIVE AWARDS innovative ödülleriyle 2016 yılına damgasını vurdu.

NeuroLand Nedir?

NEUROLAND ile beyindeki EEG sinyallerini ölçebilen profesyonel headset cihazlar aracılığıyla beyninizin oluşturduğu alfa ve beta dalgalarını ölçerek bu verileri tamamen yazılım, programlaması ve donanımı tarafımızca geliştirilen aletlere aktarmaktayız.

Dikkat, sakinlik, rahatlık gibi seviyenizi ve beyninizin çeşitli uyarılara nasıl tepki verdiğini NEUROLAND’de ki aktivitelerle gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz.

İnsan beyni işleyişi sırasında davranış ve düşüncelere göre farklı elektromanyetik dalgalar yaymaktadır. (3-50 Hz) Her farklı davranış ve düşünce için farklı dalga boylarında ve farklı güçlerde sinyal verir. Yazılımlarımız sayesinde beyninizin oluşturduğu alfa ve beta dalgalarını ölçerek beyninizin nasıl tepkiler verdiğini anlık olarak görebilirsiniz.

Alfa Dalgaları: Saniyede ortalama 9-14 kez salınan “alfa dalgaları” bir görülüyor bir kayboluyor, yani sürekli mevcut değiller. Örneğin, derin uykuda yada aşırı heyecan durumlarında bu dalga neredeyse hiç yok. Alfa dalgaları, genellikle insanın rahat olduğu, çok fazla efor sarf etmediği durumlarda görülüyor.

Beta Dalgaları: “Beta dalgaları” çok stresli durumlarda, kafamızı toplayamadığımız ve dikkatimizi veremediğimiz zamanlarda ortaya çıkıyor. Saniyede ortalama 13-40 kez salınan beta dalgaları alfa ve teta dalgalarından daha hızlı.

Sonuç olarak dikkat, meditasyon, odaklanma ve göz kırpmaları dahil olmak üzere beyinde ki son derece düşük sinyalleri bile algılayarak cisimlere dokunmadan hareket ettirmeyi ve etkiletişimi sağlamaktayız.